Producenci
Dlaczego warto używać szczoteczki elektrycznej?

Lekarze dentyści stale przypominają, aby dbać o poprawną higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów powinno być wykonywane przynajmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem, a najlepiej również po posiłkach. W poprawnym i efektywnym szczotkowaniu pomagają szczoteczki elektryczne, które dzięki szybkim ruchom mogą skuteczniej niż szczoteczka manualna, usunąć nagromadzoną na zębach płytkę nazębną, a co za tym idzie lepiej zapobiegać gromadzeniu się kamienia nazębnego i rozwojowi próchnicy.

czytaj całość »
Szczoteczka soniczna pomoże zadbać o poprawną higienę jamy ustnej.

Poprawna higiena stanowi klucz do zdrowia zębów i jamy ustnej. Lekarze dentyści zgodnie informują, że profilaktyka składająca się ze szczotkowania zębów, nitkowania, używania specjalistycznych preparatów do jamy ustnej oraz regularne kontrole stomatologiczne, pozwalają zachować piękny i zdrowy uśmiech na długie lata. Szczotkowanie zębów wymaga czasu oraz precyzji, o które ze względu na szybki tryb życia coraz trudniej jest zadbać. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia, która ułatwia codzienne czynności i pomaga wykonywać je równie (a nawet bardziej efektywnie) przy mniejszym wysiłku. Szczoteczki soniczne pozwalają zadbać o dokładne wyczyszczenie jamy ustnej i zadbanie o stan zębów i dziąseł. Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej?

 

czytaj całość »
Płukanki do jamy ustnej – czy warto je stosować?

Lekarze dentyści stale podkreślają konieczność regularnego dbania o higienę jamy ustnej. Jest ona podstawą zdrowego i pięknego uśmiechu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Codzienna higiena jamy ustnej powinna składać się z odpowiedniego:

- szczotkowania zębów,

- nitkowania lub używania irygatora,

- stosowania odpowiednich środków do higieny tj. dobrze dobranej pasty do zębów i płukanek do jamy ustnej.

Już na początku trzeba podkreślić, że używanie płukanek do jamy ustnej nie zastąpi szczotkowania zębów! Dlaczego w takim razie warto stosować płyny i płukanki do jamy ustnej? Jaką płukankę wybrać?

czytaj całość »
Jakie pasty do zębów najlepiej stosować?

Pasta do zębów jest produktem niezbędnym w każdym domu. Higiena jamy ustnej bez dobrze dobranej pasty do zębów nie jest pełna. Pasta ma bowiem wiele właściwości wspomagających walkę o zdrowy uśmiech m.in. działa antybakteryjnie i przeciwpróchniczo. Poza tym przy wyborze pasty można się kierować jej dodatkowymi atutami np. naturalnymi ekstraktami ziołowymi, składnikami wybielającymi lub wzmacniającymi szkliwo zębów. W sklepie dostępne są różne warianty past m.in. przystosowane do szczoteczek sonicznych i elektycznych, naturalne i wegańskie, z chilli, imbirem, czarnym węglem i ekstraktem z magnolii. Jaką pastę wybrać? Dlaczego wybór odpowiedniej pasty jest taki ważny?

czytaj całość »
Co to jest irygator stomatologiczny?

Irygator stomatologiczny to urządzenie elektryczne służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Zalecany jest on przez lekarzy dentystów, jako alternatywa dla nici dentystycznej dla osób nietolerujących nitkowania i/lub mających utrudnione warunki do wykonywania tej czynności higienicznej. Kto powinien używać irygatora? Jaki irygator wybrać?

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl